Do të jetë kombëtarja braziliane fituesja e Kupës së Botës në Rusi 2018. Është ky mendimi i trajnerit të Napolit, Carlo Ancelotti që i pyetur se kush do të triumfoj në sezonin e 21-të të këtij turneu ka parashikuar fituesin e Kupës së Botës.

"Kush do të fitojë? Mendoj se Brazili ka një shans më të mirë që nga trajneri i ri Tite ka ndërtuar një mbrojtje të vërtetë të fortë dhe, duke e konsideruar e tyre tashmë fantastike cilësi fyese, kjo përzierje e dy gjëra i bën ata favoritë vërtetë. Përveç kësaj, fituesi i Kupës së botës zakonisht është pjesë e të njëjtit grup të vendeve, dhe një nga Brazili, Argjentina, Gjermania apo Spanja. padyshim i keq për Italinë, këtë vit nuk do të jetë."-tha fillimisht Ancelotti.

Ndërkohë, Ancelotti ka zbuluar dhe skuadrat surprizë të këtij kompeticioni.

"Surpriza? Dy të huaj të mundshëm mund të jenë Belgjika, me shumë lojtarë që vijnë nga Premier Liga dhe Kroacia që ka një përzierje të mirë të përvojës cilësore.

Trajneri  Emilian më pas foli edhe për sezonin e ri tek Napoli.

"Pres të bëj çmos si gjithmonë unë e di shumë mirë atmosferën dhe tifozët tifozët Napoli, sepse unë kam qenë një kundërshtar kur Maradona ka luajtur tek Napoli. Ky është një ekip që ka bërë shumë mirë dy vitet e fundit dhe unë dua të filloj nga atje".-përfundoi "Don Carlo".

/Ora News.tv/