Alba Bajrami ka rrëmbyer kurorën e Miss Shqipëria 2018.

Eventi u zhvillua mbrëmjen e së hënës në pedonalen e Tiranës dhe në konkurs morën pjesë 31 konkurrente.

Në konkurs triumfoi Alba ndërsa shoqëruesja e parë e misit u shpall Klea Krali dhe shoqëruese e dytë Klea Ndreka.

Spektakëli i madh u moderua nga binjakët Romeo dhe Donald Veshaj në praninë e Jonida Shehut.

Vajzat nga Shqipëria dhe Diaspora kanë zhvilluar një tur 8 ditor dhe finalja e Miss Shqipëria 2018, që këtë vit shënon 20 vjetorin e krijimit, u zhvillua në Tiranë./Ora News.tv/