Vdekja e aktorit Verne Troyer po konsiderohet si vetëvrasje.

49-vjecari i ndjerë njihej për rolin e tij tek "Austin Poëers". Sipas zyrës së Kontrollit Mjekësor në Los Anxheles, ai ndërroi jetë për shkak të dehjes nga alkooli.

Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe vdiq pas tre javësh, përkatësisht më 21 prill.

Analizat tregojnë se Verne e kishte kaluar tre herë limitin e pijes. Një mik i tij dëshmoi për policinë dhe mjekët duke thënë se gjatë asaj kohe aktori ka qenë i mërzitur, i dehur dhe në gjendje depresive.

/Ora News.tv/