Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes do të fluturojë sot në Greqi, pas samitit të tij me Real Madridin. Super-agjent po takohet me Los Merengues sot për të zbuluar nëse ata janë të gatshëm të pranojnë ofertën e Juventusit prej 100 milion euro për sulmuesin.

Sot, presidenti i bardhezinjve, Andrea Agnelli fluturoi drejt Greqisë, ku Ronaldo është në pushime me familjen e tij. Tani, gazetari i "Goal.com", Romeo Agresti ka raportuar se Mendes gjithashtu do të marrë një avion privat në Greqi më vonë sot për të takuar klientin e tij dhe shefin e Juventusit.

Kjo do të tregonte se një marrëveshje është me të vërtetë e afërt për Ronaldon, i cili pritet të njoftojë largimin e tij me video më shumë sesa në një konferencë për shtyp.